W ramach Akademii Tenisa dla dorosłych prowadzimy treningi w maksymalnie 4-osobowych grupach na każdym poziomie. Treści jednostek treningowych są dobierane przez naszych trenerów w zależności od potrzeb danej grupy. Kluczowym kryterium przydziału do danej grupy treningowej jest doświadczenie i poziom gry uczestnika.

Nasze szkolenie odbywa się w grupach na trzech poziomach zaawansowania:

  • początkującym – dla osób, które nigdy wcześniej nie grały
  • średnio zaawansowanym
  • zaawansowanym

Sprawdź grafik naszej Akademii i wybierz zajęcia dla siebie!

Cele

Misję naszej Akademii realizujemy poprzez:

  • naukę techniki i doskonalenie gry w tenisa
  • organizację wyjazdów tenisowych
  • organizację współzawodnictwa klubowego w ramach turniejów TENES Cup i ligi TENES Challenge
  • organizację wydarzeń towarzyskich i imprez dla członków Akademii

Dzięki temu rozwijamy społeczność zrzeszająca aktywnych pasjonatów tenisa.

Sprawdź grafik naszej Akademii i wybierz zajęcia dla siebie!

Rodzaje Grup

Grupy BASIC
Zalecany wiek: 18+

przygotowane z myślą o zupełnie początkujących graczach, lub osobach wracających do gry po długiej przerwie. Kluczowe założenie to, w jak najkrótszym czasie, przygotowanie uczestników grup Basic do czerpania radości z gry nie tylko pod okiem trenera, ale też samodzielnie z innymi klubowiczami. Już po kilku zajęciach uczestnik zna przepisy gry i posiada podstawową technikę wykonywania najważniejszych zagrań w tenisie. W początkowej fazie nauki często stosowane są metodyczne piłki o obniżonej kompresji ułatwiające grę. Poziom NTRP: 1.0-2.0 ( dowiedz się więcej o skali NTRP na www.tenes.pl/ntrp )

Grupy CLUB
Zalecany wiek: 18+

to propozycja dla osób na poziomie średnio zaawansowanym - np. osoby, które mają za sobą kilka godzin kilkanaście/kilkadziesiąt godzin treningów indywidualnych lub grupowych, jak i trenujące z umiarkowaną częstotliwością od dłuższego czasu. W trakcie treningów grup Club trenerzy skupiają się na doskonalenie techniki uderzeń, różnicowaniu zagrań (np. poprzez stosowanie różnych rotacji, zmiany kierunków i szybkości piłek). Jednocześnie zwracają uwagę na zagadnienia dotyczące taktyki gry. Grupy Club to dobra propozycja dla osób, które szukają okazji do regularnej gry z osobami na zbliżonym poziomie, lub myślą w przyszłości o uczestnictwie we współzawodnictwie podczas klubowych, amatorskich turniejów lub w lidze TENES Challenge. Poziom NTRP: 2.0-4.0 ( dowiedz się więcej o skali NTRP na www.tenes.pl/ntrp )

Grupy PRO
Zalecany wiek: 18+

przeznaczone dla osób regularnie grających w tenisa na wysokim, amatorkim poziomie. To propozycja dla tych, którzy szukają możliwości rywalizacji sportowej na wysokim poziomie. Zarówno w obszarze technicznym, jak i taktycznym treningi grup Pro poruszają zaawansowane zagadnienia, a jednostki treningowe trwają najczęściej 1,5h lub 2h. Gracze z grup Pro bardzo często uczestniczą w rozgrywkach ligi TENES Challenge, a także w klubowych i międzyklubowych turniejach dla zaawansowanych amatorów. Poziom NTRP: 4.0-5.5 ( dowiedz się więcej o skali NTRP na www.tenes.pl/ntrp ).

Najczęściej zadawne pytania

Grupy treningowe dla dorosłych liczą maksymalnie 4 osoby.

W przypadku grup Basic i Club zajęcia trwają najczęściej 55 minut. Treningu grup Pro trwają zazwyczaj 1,5h lub 2h.

Szczegółowy przebieg treningu zależy od poziomu grupy. Najczęściej pierwsze 10 minut treningu przeznaczone jest na grę rozgrzewającą, następnie ok. 30 minut zajmuje część właściwa treningu, a ostatni kwadrans przeznaczony jest na gry punktowe pomiędzy uczestnikami.

Nie ma takiej potrzeby. Dla wszystkich członków naszej Akademii bezpłatnie udostępniamy rakiety do gry.

Grafik

Cennik

Grupy BASIC
Zalecany wiek: 18+

279zł

1 godzina tygodniowo / miesiąc

539 zł

2 godziny tygodniowo / miesiąc

789 zł

3 godziny tygodniowo / miesiąc

Grupy CLUB
Zalecany wiek: 18+

279zł

1 godzina tygodniowo / miesiąc

539 zł

2 godziny tygodniowo / miesiąc

789 zł

3 godziny tygodniowo / miesiąc

Grupy PRO
Zalecany wiek: 18+

279zł

1 godzina tygodniowo / miesiąc

539 zł

2 godziny tygodniowo / miesiąc

789 zł

3 godziny tygodniowo / miesiąc

Formularz zgłoszeniowy